T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / SİNCAN - Temelli TOKİ Ortaokulu

Haberler

Ock

Ara

Anasınıfı öğrencilerimiz için PTT´ye gezi düzenlendi. Anasınıfı öğretmenimiz Nurbanu KILIÇ USLUER gözetiminde Postaneyi ziyaret eden minik öğrencilerimiz Postane hakkında bilgi sahibi olup pulları incelediler ayrıca yeniyıl dolayısıyla kendilerinin hazırladıkları tebrik kartlarını sevdiklerine gönderdiler.

Ara

Sınıf Rehber öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Aylık Sosyal Etkinlik  Planları kapsamında Aralık ayı içerisinde sınıflarımızda film izleme, Atatürk köşesi hazırlama, atasözü ve deyim bulma yarışması, futbol turnuvası, yerli malı etkinlikleri ve kelime bulma yarışması gibi  etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Ara

Ara

Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz sınav merkezinin gerçekleştirdiği ödüllü deneme sınavlarınında aralık ayında dereceye giren öğrencilerimiz ve İnsan Ancak  Çalıştığını Kazanır Projemiz Kapsamında Ayin  Öğrencisi seçilen öğrencilerimiz  kol saati  ile ödüllendirildi.

Öğrencilerimizin emeğini takdir ederek, başarılarını daim kılmayı hedeflediğimiz bu çalışmalarda, olumlu dönütler almayı hedefliyoruz Eğitim Kurumu olarak gerçekleştirdiğimiz farklı çalışmalarla canlı bir eğitim süreci işletmeye çalışmaktayız. Bu sürecin veliler ve öğrencilerimiz tarafından desteklenmesi, okulumuzun başarısını daha da arttıracaktır. Kurum olarak benzer çalışmalarımızı ilerleyen süreçte de devam ettireceğiz…

Ara

Eğitim-öğretimin kalitesi fiziki yapı ile doğru orantılıdır.Bu ilkeden hareketle Okul müdurlugumuzce okulumuzda bir dizi fiziksel onarım gerçekleştirilmiştir. Okulumuzun yıllardır süre gelen ısınma problemi eski küçük gelen peteklerin yerine 103 adet 50×100 ebatinda panel radyatörler takılarak çözüme kavuşturulmustur.Yillardir herhangi bir onarim geçirmeyen okulumuzun kötü durumda olan 24 adet kapısı değiştirilmiş,bütün kapıların ise Menteşe,kilit ve kapı kolları yenilenmiştir.Okulumuzun 4 katı baştan aşağı tamir edilerek boyanip  renklendirilerek eğitim ve öğretime daha uygun bir hale getirilmiştir.30 adet sınıf panomuz yenilenmiş   ve koridorlarimizda da ders panoları oluşturularak 15 adet pano okul koridorlarimiza takilmistir.Guvenlik açısından tehlike arz eden 110 penceremize penkid pencere kilidi takılarak güvenli bir eğitim ortamı yaratılmıştır.Tuvalet ve lavabolar baştan aşağı yenilenerek bütün tuvaletlerimizin deveboyunlari değiştirilmiş lavabolar musluklar ve pissuvarlar yenilenmiştir.Daha güzel daha temiz ve daha eğlenceli bir okul ortamı oluşturmak adına yaptığımız çalışmalar ilerleyen süreçte de devam edecektir.Bu süreçte bizi maddi ve manevi olarak destekleyen okulumuz öğretmenlerine,velilerimize,Okul Aile Birliğimize ve Sincan Belediye Başkanlığına öğrencilerimiz ve kurumumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ara

Okulumuzda başarıyı ve kaliteyi artırmak için kurduğumuz sınav merkezi eliyle öğrencilerimize ücretsiz bir şekilde uyguladığımız yeni sınav sistemi ile uyumlu olan Ödüllü Deneme sınavlarının 2. sini gerçekleştirdik. Yapılan deneme sınavı sonucuna göre şübelerimizde ilk 2 dereceyi alan öğrencilerimiz çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir.

Ara

öğrencilerimizin okula devamlarini sağlamak, devamsızlık problemini minimize ederek bütün öğrencilerin sorunsuz bir şekilde okula devamını sağlamak ve öğrencilerimizin çalışma ortamlarıni ,yaşadığı koşulları yerinde görmek adına öğretmenlerimiz veli ziyaretlerine başladı Kasım ayı içerisinde 30 öğrencimiz evlerinde ziyaret edildi

Ara

Başarıyı ve kaliteyi arttırmak adına okulumuzda her ay şube bazlı veli toplantıları yapılmaktadır.Egitimin önemli ayaklarından biri olan velilerimiz ile Kasım ayının genel değerlendirmesi yapılarak çocuklarımızın yaşadığı sorunları minumuma indirmek ve daha verimli çalışmalar yapmak adına Kasım ayında tüm siniflarimiz sınıf bazında veli toplantıları gerçekleştirdi

Kas

24 Kasım Öğretmenler  Günü okulumuzda çoşkuyla kutlandı.Okul Müdürümüz Onur TEMURBOĞA, Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutladı. Program ve organizasyonda  emeği geçen  öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Temelli Toki İlk-Ortaokulu olarak "Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar,sağlık ve huzur içinde bir yaşam dileriz."

Kas

Sınıf Rehber öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Aylık Sosyal Etkinlik  Planları kapsamında Kasım ayı içerisinde sınıflarımızda MTA Tabiat Parkı müzesi gezisi, Takımlar arası futbol turnuvası, atasözü tamamlama yarışması, gülmeme yarışması, şiir dinletisi, sınıf gazetesi ve masa tenisi turnuvası etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Kas

Gezezek-görerek ve yaşayarak  öğrenen bir nesil yetiştirmek amacıyla özellikle Ankara gibi her karışında bir tarih barındıran ve imkanlar açısından çok zengin olan bir şehirde eğitim öğretim faaliyetleri yürütmemiz sebebiyle bütün öğrencilerimizin yıl içerisinde en az bir gezi programına katılmasını hedefliyoruz.

Bu kapsamda okulumuz 1/A ve 3/B sınıfları öğrencileri Anıtkabir´i ziyaret ettiler.

Kas

Müdür yardımcımız Sevda KÜÇÜK´ün girişimleri ile 55 öğrencimizin okul kıyafeti ihtiyacı hayırseverlerimiz tarafından karşılanmıştır. Yardım eden herkese çok teşekkur ederiz..

Kas

Gezezek-görerek ve yaşayarak  öğrenen bir nesil yetiştirmek amacıyla özellikle Ankara gibi her karışında bir tarih barındıran ve imkanlar açısından çok zengin olan bir şehirde eğitim öğretim faaliyetleri yürütmemiz sebebiyle bütün öğrencilerimizin yıl içerisinde en az bir gezi programına katılmasını hedefliyoruz.

Bu kapsamda okulumuz 5/B sınıfı MTA Tabiat Parkını ziyaret ettiler.

Kas

Bu eğitimin üç amacı vardır: 1.Tip 1 diyabet konusunda okullar ve öğretmenler aracılığıyla farkındalık yaratmak. Bu sayede okul çağındaki çocuklarda Tip 1 diyabet erken tanısını sağlamak ve diyabetik ketoasidoz sıklığını azaltmak. 2.Okul çağındaki diyabetli çocukların bakımlarını güçlendirmek ve yaşadıkları sorunları çözmek. 3.Okul çağındaki çocuklarında sağlıklı beslenme tutumu oluşturulması ve şişmanlık konusunda farkındalık yaratılması